Hlasová dílna Ridiny Ahmedové ukáže, že krásná hudba není jen výsledkem práce profesionálních umělců.
Přihlášení na workshop
Na základě překvapivě jednoduchých zadání, která zvládnou opravdu všichni včetně naprostých začátečníků, si vyzkoušíme, jak lze hlas a zpěv využit jako prostředek pro sebepoznávání a jak zážitek kolektivního vytváření hudby může napomoci navazování mezilidského spojení, péči o well being kolektivu i jednotlivců. Pozvolným posouváním se od ticha, dýchání přes poslouchání svého hlasu, hry a cvičení účastníci dojdou (mnohdy i k vlastnímu překvapení) ke zpěvu jako přirozenému pokračování společné práce. Workshop nabídne praktické dovednosti nejen těm, kdo hudbu učí, ale především všem, kdo mají zájem o inovativní a kreativní metody pro pedagogickou práci ve škole či obecně s kolektivem. Radost ze společného zážitku lze využít v psychohygieně, teambuildingu, k relaxaci, podpoře kreativity či prozkoumávání vlastní role ve skupině.
Hlas je nástroj, který máme vždy nablízku; když zníme společně, spontánně spolu začínáme spolupracovat a vytvářet společné dílo založené na vzájemných vztazích. Můžeme při tom také zkoumat, jak naše znějící skupina vlastně vypadá a funguje: Jaká role nám vyhovuje více – být sólistou? Anebo spolehlivým a sloužícím článkem funkčního organismu? Potřebujeme bezpečný řád anebo nás naopak motivuje možnost vybočení ze zaběhlých pravidel?
Ridina Ahmedová je už řadu let výraznou postavou české hudební scény. Dlouho se věnovala jazzu, podílela se na řadě projektů různých žánrů (spolupráce s Floexem, Vladimírem 518, Načevou, V. a I. Havlovými, J.P. Muchowem ad). Na pražském koncertě Bobbyho McFerrina byla přizvána si s ním zapívat duet.
Projekt HLASkontraBAS, který vytvořila spolu s kontrabasistou Petrem Tichým, byl nominován na cenu Anděl 2016 za stejnojmenné album. Má za sebou dlouhou řadu vystoupení na festivalech a v klubech v ČR i zahraničí, je autorkou hudby k několika divadelním představením.
Skládá a zajímá se o možnosti hlasu. Vede semináře pro veřejnost i pro hudebníky, vytvořila projekt Zpěvomat, který každý rok rozeznívá ulice Prahy a dalších měst, založila Hlasohled, centrum pro práci s lidským hlasem. Vedla workshopy a podílela se na projektech ve spolupráci s řadou subjektů – mj Post Bellum, DAMU, divadlo Ponec, festival Tanec Praha a mnoho dalších. V poslední době vzbudil rozruch a veřejnou debatu její autorský podcast Sádlo na Radiu Wave, který se zabývá společenským tlakem na ženský vzhled. Je absolventkou FHS UK a také studia muzikoterapie při Západočeské univerzitě.
Více informací
Podcast Sádlo
Spotify
Event na facebooku
Přihlášení na workshop