Zveme vás na Živou knihovnu: Queer lidé ve vzdělávání

Jak se cítí queer lidé v současném systému vzdělávání? Jak utvářet respektující prostředí na školách? Pokud vás tyto otázky zajímají, máme pro vás skvělou příležitost prohloubit vaše pochopení a najít odpovědi.

13. 5. 2024

20 . 5. 2024

Co je Živá knihovna?

Živá knihovna je inovativním konceptem, který přináší autentické a osobní příběhy prostřednictvím vyprávění lidí, kteří mají osobní zkušenost. Živou knihovnu vám představí neformální skupina vzniklá při Katedře sociální pedagogiky na PED MUNI. Skupina vznikla v rámci studentského projektu, který byl podpořen stipendiem na podporu studentských aktivit.

Co očekávat?

V rámci Živé knihovny bude prostor nejen vyslechnout si příběhy queer lidí ale také prostor pro diskusi. Přijďte se inspirovat a zapojte se do diskuse o identitě, rovnosti a diverzitě. Cílem festivalu Brno Pride je vytvářet prostor, kde je každý vítán a respektován. Program iniciuje změnu a posiluje porozumění a inkluzi ve společnosti.

Jaké příběhy můžeš slyšet?

Na Živé knihovně vám mladí členové queer komunity přiblíží své osobní zkušenosti a příběhy z prostředí vzdělávání. Poslechnete si jejich výzvy, úspěchy, ale i překážky, se kterými se potýkají jako queer osoby ve školním prostředí. Tato událost vám umožní nahlédnout do jejich života, porozumět jejich perspektivě a možná najít inspiraci pro vlastní podporu inkluze a tolerance ve školách.

Jak se zúčastnit?

Přijďte na Živou knihovnu a podpořte otevřenou a inkluzivní společnost! Těšíme se na setkání s vámi.

Vstup je dobrovolný, ale kapacita je omezená, proto si prosím za symbolických 100 Kč zarezervujte své místo co nejdříve! Tímto způsobem zajistíte svou účast na události a podpoříte iniciativu festivalu Brno Pride. Rezervovat lístky můžete zde.