Pozvánka na kurz Úvod do problematiky práce s hlasem – pro začátečníky

1. 12. 2022 Jana Veličková

Úvod do problematiky práce s hlasem – pro začátečníky
Rozsah: 1 lekce (6.12. 17:00 – 20:00), vyučováno prezenčně na PdF MU + dobrovolná individuální konzultace
Kapacita: max. 10 studentů
Cíle kurzu: Cílem kurzu je seznámení se základy hlasové průpravy, která napomáhá k sebevědomému hlasovému projevu na veřejnosti. V rámci daného kurzu se studenti seznámí s praktickými cvičeními, která napomáhají zkvalitňovat dechovou hlasovou oporu, tříbit artikulaci a srozumitelnost přednesu a v neposlední řadě napomáhají upevňovat hlas.
Osnova:
• jak správně dýchat
• jak docílit znělého hlasu
• jak se rozmluvit před vystoupením
• jak pracovat s tělem při vystoupením
• jak na hlasovou hygienu
• kterým základním řečnickým chybám se vyvarovat a naopak na co se při vystoupení zaměřit
Literatura: Martinec, V. Mluva jako obraz osobnosti. 1.vyd. Hradec Králové: Rycon Consulting,
s.r.o., 2012.
Výuková metoda: workshop/praktická cvičení
Lektorka: Alžběta Filipová vystudovala JAMU obor činoherní herectví, kde se pod dohledem herecké ikony Jany Hlaváčkové poprvé setkala s hlasovou průpravou. Po studiích zakotvila v hereckém souboru Divadla Polárky, kde je dodnes. Hostovala v Národním divadle Brno, v Divadle U stolu, v Divadle Scéna. Vedle divadla se věnuje i pedagogické činnosti konkrétně dramatické výchově na ZUŠ Veveří, či na Filipka - církevní základní škola.
Kontaktní osoba kurzu na PdF MU: Mgr. Martin Vrubel, Ph.D., Institut výzkumu inkluzivního vzdělávání

Přihlášení: Kapacita omezena na 10 osob. Čím dříve se přihlásíte, tím lépe pro vás

Přihlášení zde