Vestibul PED MUNI
14.4.|09:00–15:00
15.4.|09:00–15:00
V pondělí a úterý se za námi můžete zastavit na kávu nebo čaj do vestibulu fakulty na Poříčí 9.
Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity se ve spolupráci pacientské organizace Parent Project i letos zapojí do celorepublikové sbírky Peříčkový týden, která je součástí charitativního projektu Pomozte dětem. Cílem této srdečné akce je pomoci dětem a jejich rodinám, které čelí nelehkým životním výzvám.
Od 14. do 16. dubna 2025 jsme pro vás připravili pestrý program, který proběhne přímo na půdě Pedagogické fakulty MU i na Mendlově náměstí. Čeká vás darovací snídaně plná dobrého jídla a milých setkání, možnost přispět během Peříčkového týdne ve vestibulu fakulty a také setkání s maskotem – kuřetem projektu Pomozte dětem.
V loňském roce se nám společně podařilo vybrat téměř 40 000 Kč, které putovaly tam, kde jsou skutečně potřeba. Letos bychom rádi tuto částku překonali – s vaší pomocí to zvládneme! Každá koruna má smysl a každý příspěvek pomáhá měnit dětské osudy k lepšímu.
V pondělí a úterý se za námi můžete zastavit na kávu nebo čaj do vestibulu fakulty na Poříčí 9.
Snídaně je otevřená pro studující, zaměstnané, jejich přátele a rodiny. Pokud máte chuť, přineste drobné občerstvení – vše, co společně vytvoříme, přispěje nejen k lepší atmosféře, ale i k dobré věci.
Ve středu hledejte oranžový stánek PED MUNI na Mendlově náměstí – budeme tam i s kuřetem!
Staňte se součástí našeho týmu během Peříčkového týdne. Pomozte nám s organizací, sbírkou nebo jen rozdávejte úsměvy. 📩 Máte zájem? Rovnou se můžeš zapsat do tabulky dobrovolnic a dobrovolníků. Máte otázku k dobrovolnictví? Napiš Mgr. Elišce Macků na 541308@mail.muni.cz.
Posláním spolku je prosazování a hájení zájmů pacientů a členů, vytvářet podmínky pro zlepšení a zajištění kvalitnějšího života, zajišťovat komplexní péči a podporovat dostupnost účinné péče. Poslání je realizováno naplňováním cílů, které stojí na čtyřech základních pilířích.
Podpora výzkumu, zařazování pacientů do klinických studií a zpřístupňování léčby. Podpora zkvalitňování klinické databáze pacientů a standardů péče. Spolupráce se zahraničními výzkumnými centry a organizacemi.
Podpora vzniku a fungování center vysoce specializované péče pro nervosvalová onemocnění pro dětské a dospělé pacienty. Poskytování služeb projektu Společná cesta (terénní péče). Získávání finančních prostředků za účelem poskytnutí služeb našim členům.
Zvyšování povědomí o nemoci mezi laickou i odbornou veřejností. Informování členů a odborné veřejnosti o nových možnostech péče a léčby. Organizace pobytových akcí, odborných konferencí, vzdělávacích akcí a svépomocných setkání.
Prosazování zájmů pacientů v oblastech sociální a zdravotní péče. Spolupráce s tuzemskými a zahraničními organizacemi. Zkvalitňování života osob žijících s nervosvalovým onemocněním.
Více o organizaci Parent Project.
Pomozte dětem je charitativní projekt spojený s celonárodní veřejnou sbírkou, který pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s Českou televizí. Maskotem sbírky je žluté Kuře se záchranným kruhem. Pomozte dětem poskytuje finanční příspěvky na přímou a účinnou pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let v celé České republice.
"Hlavním posláním projektu je umožnit dětem v celé České republice žít kvalitnější a radostnější život navzdory hendikepu a prostředí, ve kterém vyrůstají."
Každoročně jsou Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) vyhlašována veřejná výběrová řízení na nadační příspěvky ze sbírky. Žadatelé jsou nestátní neziskové organizace (NNO) zajišťující přímou péči o znevýhodněné a ohrožené děti v ČR.
Více o projektu Pomozte dětem.
7. dubna 2025 začíná 16. ročník festivalu výtvarného umění Brno Art Week. Na jeho programu se kromě hlavních organizátorů akce TIC Brno a Katedry výtvarné výchovy PedF MU, podílí i dalších zhruba třicet brněnských galerií, muzeí a dalších kulturní institucí. Společně připravují program pro širokou i odbornou veřejnost, jehož cílem je propagace a podpora výtvarného umění.
Katedra českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity pořádá přednášku na téma Kafkas Wunsch, Indianer zu werden: Deutungen und Übersetzungen, kterou prosloví Prof. Dr. Holger Kuße.