Pozvánka na oborovědidaktickou konferenci: Přístupy k integraci vzdělávacích obsahů z pohledu oborových didaktik

Zveme vás na oborověddaktickou konferenci, která bude pořádána ve spolupráci Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a bude se konat 20. 6. 2024 od 10:00 do 16:00 na Pedagogické fakultě MU.

13. 5. 2024

20. 6. 2024 od 10:00 do 16:00 hodin

Datum a čas

Galerie RUV, Pedagogická fakulta MU

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abychom Vás pozvali na další oborovědidaktickou konferenci tentokrát zaměřenou na výzvy spojené s integrací vzdělávacích obsahů. Těžiště konference bude spočívat v představení vybraných přístupů obsahově integrované výuky s důrazem na obory STEM.

Konference bude pořádána ve spolupráci Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a konat se bude 20. 6. 2024 od 10:00 do 16:00 na Pedagogické fakultě MU v Brně (Poříčí 9, Brno, 603 00).

Další z řady oborovědidaktických konferencí si klade za cíl představit přístupy obsahově integrované výuky, jako jsou STEM, věda, CLIL a další. Konference nabídne prostor pro prezentaci, sdílení a (z)hodnocení teoretických modelů, empirických poznatků i praktických zkušeností s integrací vzdělávacích obsahů, nejen v oblasti STEM.

Program budeme průběžně zveřejňovat na webových stránkách Institutu výzkumu školního vzdělávání a na stránkách Pedagogické fakulty MU.

Přihlašování je přístupné zde a bude otevřené do 10. 6. 2024:

Již tradičně by v dopoledním plénu zazněly 4 vyžádané referáty a odpoledne bude dán prostor pro individuální příspěvky účastníků.

Do 10. června bude možné se přihlásit na konferenci s individuálními příspěvky. Délka příspěvku by neměla přesahovat 10 minut včetně diskuse. Zajímají nás nejen výzkumné zprávy, ale také zkušenosti z praxe a zajímavé a inovativní přístupy k integraci vzdělávacích obsahů. Pokud byste možnost takového vystoupení zvažovali, napište nám e-mail s názvem příspěvku a jeho krátkou anotaci (cca 150 slov) na: tjanik@ped.muni.cz

S pozdravem a přáním pohody.

prof. PhDr. Tomáš Janík, Ph.D., M.Ed.

• vedoucí institutu výzkumu školního vzdělávání
  • proděkan pro výzkum a akademické záležitosti PdF MU

doc. RNDr. Helena Koldová, Ph.D.

• děkanka Pedagogické fakulty JčU