Festival Inspiruj!

10.9 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 13. 9. 2024

Přijď si před začátkem semestru pro svou dávku inspirace.

O čem to bude?

Začátek semestru znamená spoustu povinností a spěchu: najít správné učebny, zapamatovat si rozvrh, vypůjčit si všechny potřebné knihy, poznamenat si všechny požadavky pro ukončení předmětů...

Festival Inspiruj! připravujeme proto, abychom si našli čas na všechno, na co v následujících hektických týdne čas nejspíš nebude. Na inspirativní přednášky, které přímo nesouvisí se studovaným oborem, na praktické workshopy, na besedy se zajímavými hosty anebo na filmový večer.

Pro studentky a studenty nastupující do prvních ročníků také připravujeme cyklus akcí a přednášek, které jim výrazně usnadní nástup do studia.

Pro koho?

Úterý a středu dopoledne chystáme hlavně pro studentky a studenty nastupující do prvních ročníků studia.

Zbývající část festivalu (středa odpoledne, čtvrtek a pátek) ale nabídne akce pro všechny studující a zaměstnance fakulty, ale také pro učitele z praxe.

Kde a jak?

Celý festival bude probíhat v prostorách Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a bude zdarma. Na některé aktivity bude nutná registrace.

Program?

Podrobný program připravujeme.

• V úterý 10. 9. 2024 se můžeš těšit na slavnostní imatrikulaci, během které tě spolu s dalšími studentkami a studenty přijmeme do akademické obce Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.
  • Na středu 11. 9. 2024 chystáme cyklus přednášek a seminářů, které ti pomohou zorientovat se ve vysokoškolském studiu a u nás na fakultě.
  • Čtvrtek 12. 9. 2024 bude dopoledne vyhrazený na návštěvu kateder a odpoledne tě budou čekat přednášky zajímavých hostů a také praktické workshopy.
  • V pátek 13. 9. 2024 připravíme online akce pro kombinované studující, ale taky do programu zařadíme besedy přímo pro (budoucí) učitele a kulturní program, který bude zakončený večerním koncertem.

Vše navíc doplní unikátní promítání, kterých se zúčastní tvůrci promítaných filmů.