Mediální vzdělávání: co to je, co to není a kde ho najdu v revidovaných RVPZV?

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity vás zve na webinář z cyklu Vzdělávací rozhledy, který se uskuteční ve čtvrtek 31. 10. 2024 v 16:00 a bude zdarma dostupný prostřednictvím přímého přenosu na Facebooku.

9. 10. 2024

31. 10. 2024

Čas

Aktuální Vzdělávací rozhledy se zaměří na téma mediálního vzdělávání. To je často charakterizováno jako jeden z klíčových nástrojů v boji proti působení dezinformací. Mediální gramotnost má být jednou z hlavních zbraní v bojích hybridních válek i obranou proti vnitřní polarizaci společnosti. Jak je možné podporovat mediální vzdělávání na školách? Je každá práce s médii ve škole součástí tohoto vzdělávání? Co vše může podporovat rozvoj takzvané mediální gramotnosti, která má být cílem tohoto vzdělání? Úvodní část webináře přinese stručný přehled o aktuálním stavu v této oblasti. V jeho druhé části se zaměříme na to, kde najdou vyučující zmínky o médiích a očekávaných výsledcích učení ve vztahu k tomuto tématu v nově revidovaných textech Rámcového vzdělávacího programu pro základní školy.
Mgr. Barbora Vacková, Ph.D.

Webinářem vás provede

Mgr. Barbora Vacková, Ph.D.

Barbora Vacková je socioložka, která absolvovala svá studia na Fakultě sociální studií MU, kde momentálně přednáší na Katedře mediálních studií a žurnalistiky sociologii médií. Na PED MUNI působí jako odborná asistentka a na Katedře občanské výchovy se primárně věnuje výuce sociálně vědných předmětů včetně úvodu do mediální teorie a mediální výchovy. Dále se dlouhodobě věnuje tématům z oblasti urbánních studií a studií kultury. Ve své výuce mimo jiné zdůrazňuje socializační roli médií v soudobé společnosti.

Vzdělávací rozhledy Online přenos na Facebooku