MŠ Mokrá 356, Mokrá - Horákov

web MŠ

Mgr. Věra Dumpíková

V roce 2018 jsem ukončila magisterské studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně obor Speciální pedagogika se státní závěrečnou zkouškou z logopedie, surdopedie.

Ve školství nepracuji celý život. Moje původní profese byla dětská sestra a porodní asistentka. Po mateřské dovolené jsem získala jedinečnou možnost pracovat v MŠ Mokrá a učím zde již 10 let. Vládne zde vstřícné a přátelské klima, které se snažím vytvářet i při práci s dětmi. Náš školní vzdělávací program vychází z pozorování a poznávání prostředí, které nás obklopuje. Seznamujeme se s ekologií a jejími programy, učíme se o rozmanitostech světa, přírody, kultury a společenství. Snažíme se, aby byl pedagog průvodcem dítěte na jeho cestě za poznáním.

E-mail: dumpikova.vera@seznam.cz

Mgr. Jitka Novotná

Vystudovala jsem Speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V mateřské škole Mokrá-Horákov pracuji  od roku 2003, od roku 2010 na pozici zástupkyně ředitelky.  Náš školní vzdělávací program vychází z pozorování a poznávání prostředí, které nás obklopuje. Společně objevujeme rozmanitosti světa, přírody, kultury a společenství. Snažíme se vytvářet přátelské prostředí, probouzet aktivní zájem dítěte, iniciovat vhodné činnosti a nabízet dítěti dostatek příležitostí, jak poznávat, přemýšlet, chápat a porozumět. Chceme, aby si z pobytu v naší škole děti odnesly základ opravdové lidskosti a prosociálnosti ve vztahu k ostatním lidem i ke světu. V naší mateřské škole jsem koordinátorkou mezinárodního environmentálního programu Ekoškola. Ráda trávím čas v přírodě, cestováním a na horách.

E-mail: jitkan@atlas.cz

Mariana Masaříková

Bakalářské studium jsem absolvovala na Pedagogické fakultě v Olomouci, obor Speciální pedagogika-komunikační techniky. Navazující magisterský program, Speciální pedagogika pro učitele, jsem již studovala na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Po studiu jsem působila v logopedické třídě při běžné MŠ a teprve poté našla své místo v MŠ Mokrá. Je pro mě velmi důležité, aby pedagog vytvářel bezpečné, uvolněné, ale zároveň podnětné prostředí, které vede děti k rozvoji samostatnosti, schopnosti řešit problémy a respektu. Respektu k sobě samotnému, uvědomění si své vlastní jedinečnosti, tak i ohleduplnosti a pochopení vůči blízkým, společnosti a naší planetě. Důraz na enviromentální výchovu v MŠ Mokrá je mi blízký, poněvadž pomáhá v dětech probouzet zájem, touhu po poznání okolního prostředí, pochopit jeho zákonitosti, vnímat ho všemi smysly a tím rozvíjet hluboký a trvalý vztah k přírodě.

E-mail: iva.junkova@gmail.com