MŠ POD ŠPILBERKEM

web MŠ

Marcela Rausová

Už od dětství jsem chtěla být paní učitelkou ve školce.

Po absolvování Střední pedagogické školy v roce 1990 jsem začala pracovat v mateřské škole v Brně Kohoutovicích.

Ve školce Pod Špilberkem působím už 24.rokem.Zažila jsem tu toho spoustu,jsem tu dlouho a pořád ráda.

S dětmi ráda zpívám,cvičím,chodím do přírody.

Ve svém volném čase trávím hodně času v přírodě,hlavně na naší zahrádce,ráda čtu,chodím do divadla,jezdím na kole,v zimě na lyžích.

Jsem ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu,ať už od dětí,kolegyň i rodičů.

Důležitá je pro mě také partnerská komunikace,respekt,pohoda a spokojenost všech,kdo do života školky patří.

Bc. Dana Adedokun

V dětství jsem vůbec netušila, co bych ráda v dospělosti dělala. Myslela jsem si, že půjdu na práva jako moje starší sestra. Na gymnáziu mě ale začala bavit biologie a chemie, tak jsem se rozhodla směřovat do zdravotnictví. Můj (tehdy budoucí) manžel studoval zrovna medicínu, a protože jsem měla velmi dobrý vztah k dětem, často jsem ve volném čase děti hlídala a bylo mi v jejich přítomnosti dobře, tak jsem se dala na profilaci porodní asistentka na lékařské fakultě.

Práce to byla překrásná, ale velmi psychicky a fyzicky náročná. Gynekologie a porodnictví nejsou jen krásná miminka, ale i spousta dalšího k tomu.

Změna nastala narozením mé první dcery Samanthy. Začalo mě lákat studium předškolní pedagogiky, a tak jsem se do toho pustila. Při studiu jsem začala pracovat jako asistentka pedagoga v MŠ Pod Špilberkem. Brzy se mi narodila druhá dcera Savannah. Při mateřské dovolené jsem nastoupila jako učitelka v anglické třídě do anglicko-české školky Dráček, kde jsem se učila pracovat s cizinci a jejich rodinami. A nyní opět pracuji v MŠ Pod Špilberkem, za což jsem nesmírně vděčná. MŠ Pod Špilberkem má výborný tým, kterého si velmi vážím.

Ve volném čase je moje největší radost četba a matematika. Zabývám se naplno Hejného metodou pro předškolní vzdělávání. Všechen mezičas vyplňují moje dvě dcery. Miluji hudbu, les a svou práci s dětmi. Práce s dětmi je jedno z nejlepších rozhodnutí v životě, které jsem udělala.