Seminární skupiny

Co jsou seminární skupiny?

Některé předměty mají seminární skupiny do kterých se musíte přihlásit poté, co si předmět zapíšete. Slouží k rozdělení studentů do menších studijních skupin, typicky podle kapacity učebny, zaměření apod.

Jak se přihlásím do seminární skupiny?

Pro samotné přihlášení klikejte: Student --> Registrace a zápis předmětů --> Přihlašování do seminárních skupin --> U předmětů, které mají seminární skupiny zaškrtněte zaškrtávátko a klikněte na Zobrazit podrobnosti k zaškrtnutým předmětům.
Pozorně si přečtěte poznámky u jednotlivých skupin, může v nich být napsáno, pro studenty kterých oborů je seminární skupina určena. Pokud není v poznámce nic uvedeno, můžete si vybrat kteroukoliv skupinu.
Pro výběr seminární skupiny zaškrtněte zaškrtávátko v zeleném sloupečku "Přihlásit" a dole zaklikněte Provést zaškrtnuté operace.

Kolik seminárních skupin si vybírám?

Někdy jednu, někdy taky dvě. Prosím, čtěte dále.

Některé předměty (ne však všechny) mají víc seminárních skupin s různě nasazenou dobou výuky. Studující si vybírají jednu seminární skupinu. Zápis do nich se řídí principem „Kdo se dřív přihlásí, má místo ve skupině“. Kapacita seminárních skupin se řídí velikostí poslucháren.

Některé předměty na PdF mají stejné kódové označení u prezenčního i kombinovaného studia. U těchto předmětů si studující vybírají tu seminární skupinu, která je určena pro jejich formu studia. Některé z takových předmětů mají přednášku i seminář, proto zápis automaticky umožňuje násobné přihlášení do skupin. Tzn., že studující se po zapsání předmětu musí přihlásit do seminární skupiny přednášky a zároveň do seminární skupiny cvičení/semináře, tedy do dvou seminárních skupin.

Proč se nemohu se přihlásit do seminární skupiny?

Přihlašování seminárních skupin je časově omezeno. Od kdy do kdy se můžete hlásit do seminárních skupin najdete v harmonogramu.

Nevešel jsem se do seminární skupiny předmětu, co teď?

Kapacitu seminárních skupin nastavují přímo na katedře. Můžete zkusit požádat vyučujícího, zda by ji mohl navýšit.

Mohu si vyměnit seminární skupinu?

Můžete vyzkoušet burzu seminárních skupin, více je v nápovědě v ISu.