Otevřené dveře ředitelny - #1 podcast z katedry

leden 2024

Otevřené dveře ředitelny - nové podcasty na Spotify

Rozhovory doc. Jany Kratochvílové, vedoucí katedry pedagogiky PdF MU, s řediteli a ředitelkami škol.

Hostem první epizody je Mgr. Lenka Špačková, ředitelka fakultní školy ZŠ Brno, Bosonožská 9, příspěvková organizace.

Bez popisku

Právě na bedrech ředitelů a ředitelek leží velká odpovědnost za žáky, jejich výsledky, za kvalitu výuky, za komunikaci a spolupráci s rodiči, odborníky, komunitou, za jejich kolegy a vzdělávání, za rozvoj školy, její kvalitu a hospodaření a to v každé době. Ředitelé mají také rozhodující vliv na přijímání kolegů, kolegyň do své školy a ovlivňují tak další profesní rozvoj svých vyučujících včetně těch začínajících.

Rozhovory v podcastu Otevřené dveře ředitelny chceme budoucím učitelům, našim studentům, přiblížit život školy z pohledu jejich ředitele, ředitelky.

Podcast na Spotify